Nasza-Sfora.pl

Jak powinieneś dbać o swojego kota

Masz psa? Sprawdź co zrobić, gdy chcesz również kota

W ludzkiej podświadomości na pewno kot i pies nieco się ze sobą gryzą. Po prostu nie do końca pasują do siebie. Jednak może i Ty masz już w domu psa, ale chcesz jeszcze kota? Tu od razu nie musi chodzić, że te zwierzęta mają się kochać ale wystarczy że mają się tolerować. Pies i kot to może być świetni kompanie pod jednym dachem. Nie ma problemu jeśli mamy oba zwierzęta od początku szczeniaka. U starszych zwierzaków akceptacja może być trudniejsza.

Jak zapoznać ze sobą kota z psem?

U starszych zwierzaków proces może być nieco trudny. Na tym etapie będzie potrzebować cierpliwości. Może być i tak że zwierzaki siebie nie zaakceptują. Może też być to problemy ze stanem zdrowia, zwierzaki powinny być odrobaczone i przede wszystkim zaszczepione.

Czas na zapoznanie się ze sobą

Taki proces akceptacji może trwać długo. Nie zostawiaj nigdy zwierzaków samych z myślą, że jakoś to będzie. W ten sposób może być sytuacja zagrożenia dla obu zwierzaków. Przykładem może być niedawna sytuacja opisana przez serwis informacyjny bydgoszczinfo.pl z udziałem psa i kota. Na pewno jedno ze zwierząt pod wpływem zagrożenia może zaatakować drugie.

Jeśli przyprowadzamy kota do domu nie pozwól by koty miały ze sobą bezpośredni kontakt. Przyprowadź kota w transporterze. W taki sposób zwierzęta mogą się zapoznać, w przeciwnym razie może dojść do ataku. Obserwuj zwierzaki one mogą być zestresowane i czuć zagrożenie.

Jeśli widzimy, że pies prawidłowo się zachowuje nagradzamy go smakołykami. Nie krzyczmy na psa jeśli nie chce zaakceptować nowego członka rodziny , może to skutkować większym uczuciem stresu i może być tak że nigdy zwierzaki się nie polubią. Wbrew pozorom pies z kotem może żyć razem pod jednym dachem, potrzeba oczywiście na to czas.