Nasza-Sfora.pl

Jak powinieneś dbać o swojego kota

Adresówki dla psa, dzięki którym Twój pupil zawsze wróci do domu

Każdego dnia na portalach ogłoszeniowych pojawia się mnóstwo informacji o zagubionych, samotnie błąkających się psach. Wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić pupila z oczu, podczas gdy ten, zajęty zabawą, nie zwróci uwagę na to, że znacznie się oddalił. Pomocne okazują się być adresówki dla psa, dzięki którym możliwe będzie szybkie zidentyfikowanie właściciela i powrót zwierzęcia do domu.

Co zrobić, gdy zaginie pies?

Zazwyczaj w przypadku zaginięcia psa jego właściciel podejmuje podstawowe kroki w celu odnalezienia pupila. Dzwoni do okolicznych schronisk, przeszukuje okolicę, angażuje w poszukiwania osoby z rodziny bądź znajomych. Tymczasem najczęściej pies przebywa w tym czasie w domu osoby, która go znalazła, podczas gdy ta próbuje odszukać właściciela zwierzęcia. Procedura poszukiwań może okazać się bardzo czasochłonna, jeśli brakuje adresówki dla psa – niewielkiego elementu, który można przypiąć do obroży. Dzięki adresówce dla psa osoba, która go znalazła, może w krótkim czasie skontaktować się z właścicielem zwierzęcia i przekazać mu informację o tym, gdzie znajduje się zguba.

Dane, które warto umieścić na adresówce dla psa

Adresówki dla psa zawierają stosunkowo niewiele danych – zazwyczaj znajduje się na nich imię psa oraz numer telefonu do jego właściciela. To w zupełności wystarczy, aby zidentyfikować posiadacz psa, a także sprawdzić, czy ktoś się pod niego nie podszywa. Oczywiście, adresówki dla psa mogą zawierać również inne dane, na przykład adres zamieszkania właściciela. Wszystko zależy od tego, ile informacji osobom postronnym chce udostępnić właściciel zwierzęcia. Pamiętajmy jednak, że najważniejszy jest numer telefonu. Przede wszystkim dlatego, że pozwala skontaktować się niezwłocznie z właścicielem psa, nawet jeśli pupil zgubi się w czasie wakacji czy innego typu dłuższego wyjazdu.

Nierzadkie ucieczki

Ucieczki psów nie są rzadkością – mogą mieć miejsca na przykład podczas spaceru z pupilem. Często psy uciekają przez uchyloną furtkę na podwórku, gdy właściciel wchodzi na posesję. Ciekawskie psy mogą uciec właściwie w każdych okolicznościach, dlatego warto zapewnić im dodatkową ochronę. Nawet te pieski, które wydają się stosunkowo leniwe i od odkrywania świata wolą sen na kanapie, powinny zostać wyposażone w adresówki. Wszystko dlatego, że nigdy nie mamy pewności, czy akurat coś ich nie zaciekawi i nie stracimy ich z oczu. Same adresówki dla psa kosztują niewiele, za to dają nam poczucie bezpieczeństwa i możliwość szybkiego odnalezienia pupila.