Nasza-Sfora.pl

Jak powinieneś dbać o swojego kota

Groomer, czyli zawód z pasją do zwierzaków

Europejczycy kochają swoje zwierzaki i dobrze o nie dbają. Również w Polsce niemal co druga rodzina posiada domowego pupila, a większość z nich stanowią zwierzęta futerkowe. Głównie psy i koty. Jeżeli rozumiesz, jak ważna jest właściwa pielęgnacja sierści, a kontakt ze zwierzętami sprawia Ci przyjemność, warto zastanowić się nad zawodem groomera.

A czym zajmuje się groomer?

Jako profesjonalny fryzjer zwierząt czesze i przycina  sierść, wykonuje kąpiele z użyciem specjalistycznych kosmetyków, czyści uszy, zęby oraz obcina pazury. Dużą część pracy stanowi trymerowanie, czyli usuwanie martwej sierści zwierzaka, co poprawia jego wygląd i stan zdrowia. Niektórzy właściciele życzą sobie farbowanie czworonoga oraz poddawanie zbiegom spa. Klientami groomera są często zwierzęta wystawowe, ale także wymagające szczególnej pielęgnacji, po chorobach czy w przypadkach zaniedbania przez właściciela. Groomerzy są często poszukiwani, a liczne oferty składane są m.in. na portalu szukajpracy.pl. Metamorfoza i zadbany wygląd psa lub kota przynosi groomerowi wiele satysfakcji. Zawód ten wymaga odpowiednich zdolności manualnych, cierpliwości i delikatności w stosunku do zwierząt oraz ciągle chęci rozwoju. P

rofesjonalny groomer powinien ukończyć kurs groomerski i odbyć praktyki w salonie pielęgnacyjnym dla zwierząt. Ważna jest też znajomości odpowiednich narzędzi oraz zapoznanie ze specyfiką poszczególnych ras, bo wbrew pozorom z usług groomera korzystają nie tylko domowe pieszczochy jak szpic miniaturowy i pekińczyk, ale też psy pracujące jak berneński pies pasterski. Fryzjerzy coraz częściej zajmują się również nietypowymi pupilami jak króliki czy konie. Przydają się również umiejętności biznesowe, zwłaszcza jeżeli chcesz założyć własną działalność gospodarczą w formie salonu groomerskiego. Branża pielęgnacji zwierząt szybko się rozwija, a zawód groomera staje się interesującym wyborem dla ludzi z pasją do czworonogów.