Nasza-Sfora.pl

Jak powinieneś dbać o swojego kota

Czemu kota nie zabierzesz ze sobą do kasyna?

Koty to stworzenia niezwykle towarzyskie, ciekawskie ale też sprytne i spostrzegawcze. Zapewne niejeden właściciel tych sympatycznych mruczących czworonogów chciałby brać pupila za sobą wszędzie tam, gdzie idzie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Tyczy się to między innymi kasyn, gdzie zdecydowanie nie pozwala się przyprowadzania ze sobą jakichkolwiek zwierząt.

Zwierzęta w kasynie

Choć nie ma odgórnych przepisów w tej kwestii to jednak każdy obiekt kasynowy ma swój wewnętrzny regulamin, który z bardziej lub mniej kategoryczny sposób odnosi się do problemu zwierząt w ogóle, nie tylko do kotów. Większości zwierzaków nie można przyprowadzać do kasyna z prozaicznych powodów. Mogłyby one bowiem hałasować zakłócając atmosferę panującą na sali gier a w efekcie odciągać i rozpraszać uwagę graczy od rozgrywek. Dodatkowo każde zwierzę, w tym kot, mogłoby się zerwać ze smyczy lub uciec z kosza bądź klatki wywołując na sali zamieszanie i denerwując pozostałych zgromadzonych w niej gości. Co bardziej żywiołowe czworonogi zapewne wskakiwałyby na stoły do gier dezorganizując trwającą partię pokera czy brydża.

Kocia spostrzegawczość

O ile w przypadku psów i wielu innych zwierząt głównym powodem zakazu jest ryzyko dezorganizacji rozgrywek i wywołania chaosu to w przypadku kotów jest też dodatkowa przyczyna. Chyba każdy kto miał lub ma kota zdążył zauważyć, że są to zwierzęta niezwykle spostrzegawcze i sprytne. Do tego potrafią niespodziewanie wskoczyć na kolana lub stół rozpraszając uwagę właściciela. Mają dodatkowo czuły wzrok i są w stanie rejestrować nim szczegóły, które umykają ludziom.

Istnieje teoretycznie możliwość, że w przypadku np znanej gry w 3 kubki mógłby pomóc swojemu panu wskazać ten, pod którym został ukryty przedmiot. Wystarczy bowiem, że zwierzę zobaczy pod którym kubkiem chowana jest na początku kulka a następnie śledząc ruchy i zmiany położenia kubków może w ten sposób odgadnąć właściwy i tym samym pomóc wygrać właścicielowi.

Ukazany przykład jest jednak czysto hipotetyczny z prostego powodu. W licencjonowanych kasynach gra ta nie jest oferowana ze względu na obowiązujące przepisy prawne. Zgodnie z nimi gra ta podpada pod kodeks wykroczeń. Skoro jednak kot dałby sobie radę w tym przypadku to równie dobrze by mógł pomagać opiekunowi przy innych, już nie zabronionych grach wpływając na uzyskanie przez niego nieuczciwej przewagi nad współgraczami. Jest to jeden, choć zapewne nie jedyny powód, dla którego kot nie może towarzyszyć swojemu panu w jego wizycie w kasynie. Najlepiej więc będzie, jeśli zwierzak pozostanie na ten czas w domu, bądź też w hotelowym apartamencie.

Jednak nic straconego! Jest także rozwiązanie dla prawdziwych fanatyków kotów. Wcale nie musisz zostawiać kota w domu, aby wybrać się do kasyna. Idealnym rozwiązaniem dla takich osób będą kasyna online. To właśnie takie strony internetowe możesz odwiedzać nie ruszając się z domu. Kot będzie siedział na kolanach, a cała rozgrywka toczyła się w internecie – czy to na telefonie czy laptopie. To chyba najlepsze rozwiązanie, dla graczy którzy również kochają swoje koty!

Dodaj komentarz