Nasza-Sfora.pl

Jak powinieneś dbać o swojego kota

Jak możesz rozpieścić swojego psa?

Dobrej jakości pożywienie to jeden z ważniejszych aspektów w opiece nad czworonożnymi przyjaciółmi. Poza klasyczną karmą suchą i mokrą, które stanowią bazę codziennego jadłospisu czworonogów, warto włączyć do psiej diety również specjalne smakołyki dla psa. Jakie produkty z tej kategorii znajdziemy na rynku i gdzie możemy je kupić? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Karma dobrej jakości: filary psiego zdrowia

Większość opiekunów czworonogów zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiedniej jakości karma wpływa bezpośrednio na zdrowie oraz samopoczucie czworonoga. Psom nie powinno się podawać jedzenia przeznaczonego dla ludzi, bowiem może spowodować to spustoszenie w ich organizmie i prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Na rynku znajdziemy dzisiaj wysokiej jakości karmę dla psów, bogatej w niezbędne dla ich rozwoju składniki odżywcze. Taka specjalna karma zapewni zbilansowany i pełnowartościowy posiłek każdemu czworonogowi. Bez względu na to, czy jesteśmy opiekunami pieska małej rasy, kundelka z alergią czy też starszego, schorowanego osobnika: w sklepach z żywnością dla zwierząt kupimy dzisiaj produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych czworonogów. Producenci wysokogatunkowej karmy zadbali też o to, aby była ona nie tylko zdrowa, ale również smaczna na psiaków.

Rola smakołyków w psiej diecie

Ciekawą kategorię psiej karmy stanowią tak zwane przysmaki. Psy, podobnie zresztą jak ich opiekunowie, uwielbiają takie smaczne kąski! W sklepach z żywnością dla zwierząt znajdziemy różnego rodzaju psie ciasteczka, kuleczki czy paski z zawartością wysokiej jakości mięsa, które każdy czworonożny przyjaciel spałaszuje w kilka chwil. Podając psu smakołyki należy jednak pamiętać, że pełnią one jedynie uzupełniającą rolę w psim jadłospisie, dlatego ich udział w dziennym menu powinien być niewielki. Nadmierna podaż smakołyków dla psa może prowadzić do niebezpiecznej dla psiego zdrowia nadwagi lub otyłości. Poza typowo odżywczą funkcją, smakołyki pełnią również istotną rolę w rozwoju psychicznym czworonogów. Przede wszystkim pozwalają budować i utrwalać więź opiekuna z psiakiem, a podawane jako nagroda (na przykład po wizycie u weterynarza czy wykonaniu komendy) sprawia naszemu czworonożnemu przyjacielowi wiele radości i pomogą budować jego charakter. Smakołyki to też doskonały sposób na podanie leku choremu psiakowi.

Gdzie można kupić smakołyki dla psa wysokiej jakości?

Duży wybór psich smakołyków dostępny jest choćby w internetowych sklepach z żywnością dla zwierząt. Warto postawić na produkty renomowanych producentów, które nie zawierają sztucznych barwników, ulepszaczy czy wypełniaczy. Wysokiej jakości przekąski znajdziemy m.in. w sklepie internetowym www.dolina-noteci.pl, gdzie poza przekąskami dostępne są też karmy monobiałkowe, bezzbożowe czy też psie superfood.